لیفت صورت

لیفت صورت (Face Lift) یک تکنیک زیبایی است که با برداشتن پوست اضافی، از بین بردن چین‌وچروک و سفت کردن بافت صورت به جوان‌سازی آن کمک می‌کند. شما با انجام لیفت‌صورت می‌توانید تا 10 سال جوان‌تر به‌نظر برسید.
شادابی و جوانی پوست یکی از دغدغه‌های اصلی زنان و مردان در جوامع مدرن محسوب می‌شود. معمولا با افزایش سن، پوست صورت خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که نتیجه آن افتادگی و چین‌وچروک است. لیفت صورت یکی از تکنیک‌های جوان‌سازی و بازگرداندن طراوت به صورت شماست.

لیفت صورت چیست؟
لیفت صورت به معنی بالا کشیدن پوست برای جوان‌تر به نظر رسیدن و برگشت شادابی آن است. در طول این فرایند پوست صورت از قسمت گونه، گردن و بخشی از پیشانی به سمت بالا کشیده خواهد شد. بدین ترتیب چین و چروک‌های آن نواحی به‌طور کامل صاف می‌شوند و پوست صورت دوباره سفتی خود را به دست می‌آورد. عمل لیفتینگ بدون باقی گذاشتن جای بخیه روی صورت انجام می‌شود، زیرا آن‌ها کاملا جذب صورت خواهند شد.

بهترین روش لیفت صورت کدام است؟
این تکنیک زیبایی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هر یک بر اساس نیاز شما و متناسب با فرم صورت انتخاب خواهند شد. به‌طور کلی روش انجام لیفتینگ صورت به شکل دائمی یا موقت است. روش دائمی این تکنیک به لیفت صورت با جراحی معروف شده که پوست اضافی ناشی از چین‌وچروک و افتادگی به‌طور کامل برداشته خواهد شد. اما در روش موقت با وجود تغییرات مشابه باید هر 6 ماه یا یک سال برای ترمیم مجدد به پزشک مراجعه کنید. برای انتخاب بهترین روش لیفتینگ بهتر است با انواع آن در ادامه آشنا شوید.

انواع لیفتینگ صورت
تکنیک زیبایی لیفتینگ برای پوست صورت سال‌های زیادی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در حال حاضر با پیشرفت فناوری و نوآوری‌های به‌روز انواع مختلفی از صافی پوست روی کار آمده است که دیگر تمرکز آن‌ها فقط بر روی سفتی پوست نیست، بلکه به حفظ فرم و ویژگی صورت هم توجه ویژه‌ای دارند.

1. لیفت صورت با نخ
در این روش نخ مخصوص دارای گره و قلاب‌های متعددی است که به بالا کشیدن افتادگی پوست کمک می‌کنند. پزشک نخ مخصوص را از سطح پوست عبور می‌دهد و با کشیدن آن باعث برطرف شدن چین و چروک خواهد شد.
این روش کمتر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی ندارد. شما مقدار مشخصی بی‌حسی در ناحیه مورد نظر دریافت می‌کنید، سپس می‌توانید نتایج و فرآیند لیفتینگ را در حین انجام مشاهده کنید. لیفتینگ با نخ یکی از بهترین روش‌های لیفت صورت برای خط خنده است. اگر دارای خط خنده عمیق هستید با یک پزشک متخصص پوست و زیبایی برای انجام این نوع لیفتینگ مشورت کنید.

2. لیفت صورت بدون جراحی
تا همین چند سال گذشته لیفتینگ بدون جراحی معنایی نداشت و اگر شما قصد از بین بردن چین و چروک صورت خود را داشتید باید آن را به صورت کامل و در اتاق عمل انجام می‌دادید. اما در حال حاضر به لطفا انواع مختلف روش‌های لیفت‌صورت می‌توان گزینه‌های بدون جراحی مانند بوتاکس صورت، فیلرهای صورت و اولتراپی را امتحان کرد. این روش بدون برش انجام می‌شود و ریسک وجود اسکار پوست بعد از لیفت را کاهش می‌دهد.

3. لیفت صورت با لیزر
یکی‌دیگر از روش‌های لیفتینگ بدون جراحی انجام آن با لیزر یا روش اندولیفت است. در این روش شما به بیهوشی نیازی ندارید و لازم نیست نگران جای زخم یا اسکار ناشی از لیفت باشید. در روش اندولیفت لیزر با طول موج 1470 نانومتر بر بافت‌های زیرین پوست وارد می‌شود تا با حذف سلول‌های چربی به تحریک فیبرهای کلاژن پوست کمک کند. اگر شما از جراحی و اتاق عمل می‌ترسید این تکنیک بهترین روش لیفت صورت به‌شمار می‌آید. از دیگر مزایای اندولیفت با روش لیزر میتوان به لیفت صورت برای جای جوش اشاره کرد.

4. لیفت صورت با دستگاه
اگر روش غیرتهاجمی و بدون جراحی را برای بالا کشیدن پوست صورت خود انتخاب کرده‌اید، به ابزار و دستگاهی برای انجام این کار نیاز دارید. در حال حاضر دستگاه‌های زیادی برای لیفتینگ وجود دارند که هدف آن‌ها جوان‌سازی و از بین بردن چین و چروک است.

آن‌ها عبارتند از:

دستگاه هایفوتراپی
دستگاه رادیوفرکانسی
دستگاه کربوکسی تراپی
دستگاه میکرودرم ابریژن

5. لیفت صورت با جراحی
لیفتینگ با عمل جراحی یک روش تهاجمی اما با ماندگاری دائمی است. این روش جوان‌سازی پوست صورت در اتاق عمل و با بیهوشی کامل انجام می‌شود. در حین جراحی پزشک چربی‌های اضافی را در قسمتهای چین‌وچروک و افتاده پوست صورت برمی‌دارد و همزمان باعث بالا کشیدن پوست صورت و گردن خواهد شد.

این روش حدود 10 تا 15 بر روی پوست صورت شما ماندگار است و معمولا برای افراد 50 تا 65 سال با چروک‌های عمیق توصیه می‌شود.